screening

ТЕСТУВАННЯ НА ПОЛІГРАФІ КАНДИДАТІВ НА ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ

Перевірка при працевлаштуванні

Кожен роботодавець прагне найняти на роботу кваліфікованих фахівців. Адже власники підприємств і компаній піклуються про процвітання бізнесу, зацікавлені виключно в компетентних кадрах. В такому випадку деякими роботодавцями проводиться перевірка при працевлаштуванні на поліграфі.

Детектор брехні - що це і навіщо використовується?

Поліграф представляє собою складне технічне пристосування, що використовується для проведення досліджень психофізіологічних показників параметрів людини. За допомогою спеціальних показників визначається правдивість інформації, яка надходить від випробуваного.

Перевірка при працевлаштуванні на поліграфі необхідна для того, щоб виявити фактори ризику, які в майбутньому можуть негативно позначаться на трудовій діяльності. До таких показників відносять:

  • недостовірність відомостей, зазначених у резюме;
  • приховування причин звільнення з попереднього місця роботи;
  • наявність правопорушень, про які не було повідомлено заздалегідь;
  • наркотична, алкогольна залежність, ігроманія.

Також до таких ризиків можуть віднести справжні причини, за якими людина вирішила влаштуватися працювати в компанію. Поширеним варіантом виступає зв'язок з конкурентами, рейдерство.

Крім цього, не кожна людина може зізнатися в наявності серйозних психічних захворювань і періодичних загострень, в результаті яких можуть постраждати інші співробітники. В такому випадку власники організацій проводять перевірки.

Якщо людина відповідає правдиво на питання, фізіологічні параметри залишаються незмінними. При навмисної брехні відбувається відхилення від норми, які фіксуються апаратом. В результаті аналізу отриманих даних визначається чесність майбутнього співробітника.

Скринінгові дослідження - чи законно це?

Для багатьох претендентів перевірка при працевлаштуванні на поліграфі є несподіванкою. Також є категорія людей, які категорично відмовляються піддаватися перевіркам і називають це протизаконними діями.

Однак законодавчо не існує заборони на застосування поліграфа при працевлаштуванні. Крім цього, в Трудовому кодексі сказано, що роботодавець має право отримати повну інформацію про найманого співробітника. При цьому методи не вказані - це значить, що використання тестування є незабороненим і не ущемляє права громадян.